top of page
gradient-bokeh-digital-business-wallpaper.jpg

Başkan Olduğumda...

Dr.Seyit Karaca olarak;

​Başta eş, dost, akraba ve partili olmak üzere hiçbir şekilde AYIRIMCILIK yapmayacağım. Görev ünvan ve yetkilerimi kullanarak etik dışı aracılıkta bulunmayacağım. Tarafsız olacağım, atama ve görevlendirmelerde LİYAKATİ esas alacağım.


Kişisel çıkarlarım ile Belediye Başkanlığı görevimin çatışmasına engel olacağım. ÇIKAR ÇATIŞMASI kaçınılmaz hale geldiğinde kamuoyuyla durumu mutlaka paylaşacağım. Haksız kazanç sağlamak ve görevi kötüye kullanmak gibi hiçbir davranış içinde bulunmayacağım.

Yapmış ve yapacak olduğum kamu hizmetleri ile ilgili değeri ne olursa olsun HEDİYE kabul etmeyeceğim. Hiç kimse, bana, yakın aile üyelerime ve ilişkili olduğum kişi dernek ve vakıflara görevimden nemalanmalarına vesile olmaması için HEDİYE veya MALİ MENFAAT gerektirebilecek öneriler getiremeyecek.

Toplumun çıkarlarını ve KAMU YARARINI üstün kılacağım.

KAMU KAYNAKLARINI, verimli ve ekonomik kullacağım. Bu kaynakların kullanımında görevi gereği belediye adına hareket edenler dışında, kamu kullanımına açık olmadıkça belediye mülklerinin sorumluları dışında kullanılmasına izin vermeyeceğim.

Belediye imkanlarını mensubu bulunduğum parti veya diğer partilerin faydası için veya SİYASETİN FİNANSMANI için kullanmayacağım.

Görevim gereği bende kalması gereken GİZLİ BİLGİLERİ, ne görevim sırasında nede görevim bittikten sonra İFŞA ETMEYECEĞİM.

DÜRÜST olacağım, görevimi yaparken yalan beyanda bulunmayacağım, tüm resmi ve kişisel ilişkilerimde dürüstlük ve doğrulukla hareket edeceğim, herhangi bir konunun yanlış anlaşılmasını veya farklı şekilde algılanmasını sebep olacak beyanlarda bulunmayacağım.

ŞEFFAF, KATILIMCI ve HESAP VEREBİLİR bir yönetim tarzım olacak. Bilgi edinme hakkı gereğince kvkk aykırı olmadığı sürece her türlü bilgi ve belgeye ulaşımı sağlayacağım. Karar alırken açık, erişilebilir ve katılımcı bir süreç işleteceğim. Toplumla sağlıklı bir iletişim için Konya Büyükşehir Halkını karar alma süreçlerine dahil edeceğim. Konya Büyükşehir Belediyesinin her türlü işletme ve alt yapı hizmetlerini yıllık bütçe ve programlarını beyan edip, bunların takibini erişilebilir ve anlaşılabilir kılacağım.

Konya Büyükşehir Belediyesini yönetirken izleyeceğim politka ve alacağım kararlarda ADALET ve EŞİTLİĞİ gözeteceğim. Konya Büyükşehirimizde ikamet eden ve misafir bulunan herkese karşı sabırlı, nazik, saygılı ve güleryüzlü olacağım. Konya Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu ilkesiyle görevimi tarafsız bir şekilde dış telkin ve etkilerden bağımsız, yürüteceğim.


Engelli bireylerin spor yapmaları önündeki engelleri kaldıracağım. Semt spor sahalarını engellilerinde kullanabileceği spor aletleri ile zenginleştireceğim.

Konya Büyükşehir’imiz için sokak sağlıklaştırma ve yayalaştırma çalışmalarına odaklanacağım.


Elektrikli araç park alanları oluşturacağım ve mevcut otoparklarda bu araçlara özel alanlar oluşturacağım. Şehir içi yollardaki hız kesici, bariyer ve fiziki önlemleri arttıracağım.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
drseyitkaraca2_png.png
324126931_1163128771231579_9108426295624825430_n.jpg

Görüşlerinize Değer Veriyoruz

Demokrasi ve Atılım Partisi olarak ülkemizi daha güzel günlere kavuşturmak için yola çıktık. Dilerseniz siz de görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Donate

Gelin Tanışalım

Ferhuniye Mh, Darüşşifa Sk, No:11 Kat:3 No:301-302 42060 Selçuklu-Konya

Eylem Planları

Parti Programımızı incelemeye davet ediyoruz.

bottom of page